Jak zapoczątkować rodzinne tradycje?

Jak zapoczatkować rodzinne tradycje

Dzisiaj zebraliśmy najistotniejsze wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób można zapoczątkować rodzinne tradycje i utrzymać je przez długie lata.

Ustalcie zasadę organizowania cotygodniowego dnia rodzinnego. Na przykład w sobotę wszyscy odkładają na bok sprawy osobiste i pracę i spędzają czas razem. Może to być spacer po parku, wyjście do kawiarni, mały wypad za miasto lub rodzinny obiad. Stopniowo stanie się to nawykiem i dobrym początkiem do stworzenia listy rodzinnych tradycji.

 

Konkurs

Wymyślcie co najmniej jedną tradycję rodzinną, która będzie charakteryzować wasz związek, temperament rodziny, historię rodziny. Na przykład wszyscy w twojej rodzinie uwielbiają gotować i ciągle kłócą się o to, kto jest najlepszym kucharzem. Możesz wtedy rozpocząć tradycję corocznego rodzinnego konkursu kulinarnego. Pomyśl o „swojej” tradycji, zaproponuj członkom rodziny kilka opcji.

 

Prezenty

Dawajcie sobie nawzajem prezenty. Rada może wydawać się banalna, ale wielu zupełnie zapomniało o tak prostych radościach. Wartość prezentu nie zawsze jest ważna, ale ważne jest ciepło, z jakim został wykonany, w jaki sposób został zapakowany i podany. Możecie rozpocząć tradycję wspólnego tworzenia kartek na Nowy Rok, urodziny lub inne święto.

 

Wycieczka

Co roku wybierajcie się na wędrówkę lub wycieczkę w to samo miejsce. To będzie wasze rodzinne miejsce z własnymi historiami i wspomnieniami. Zawsze miło jest wrócić do miejsca, w którym spędziliście szczęśliwe dni życia.

 

Kapsuła czasu

Sadźcie kapsułę czasu co 3-4 lata. Rozpocznij tradycję, na przykład w Sylwestra, aby zasadzić kapsułę czasu i wiadomość do siebie w przyszłości. Umieśćcie w kapsule te rzeczy, które są w tej chwili cenne dla rodziny i charakteryzują ten etap życia. Po 4 latach wyjmijcie kapsułę i zobaczcie kto, co do niej włożył.

 

Wspólne gotowanie

Gotujcie zgodnie z rodzinnymi tradycjami. Możesz nawet założyć książkę kucharską i spisać rodzinne przepisy. To wspaniała tradycja, która pomoże przekazać wartości rodzinne z pokolenia na pokolenie.

 

Świętowanie o północy

W wielu rodzinach istnieje tradycja gratulowania członkom rodziny urodzin o godzinie 12 w nocy, wraz z nadejściem szczególnej daty. W samym środku nocy odbywają się małe spotkania przy ciastku, szampanie lub herbacie i obdarowywaniu upominkami. To zabawna, niezwykła inicjatywa i bardzo zbliża.

 

Powrót do dzieciństwa

Przenieście dziecięce tradycje na dorosłe życie. Na przykład, kiedy byłaś dzieckiem, ty i twoi rodzice zbudowaliście chatę z poduszek, koców i krzeseł, w której wszyscy razem pili herbatę i dzielili się wiadomościami dnia. Dlaczego czasem nie zrobić tego samego, mimo że dzieciństwo już dawno minęło?

 

Jak zapoczątkować rodzinne tradycje – podsumowanie

 

Zachowajcie prostotę. Tradycje mogą być proste, bez dodatkowego wysiłku. Tradycje często powstają przez przypadek i pozostają w rodzinie na długo. Wspólne spacery z psem to również tradycja, która może zbliżyć członków rodziny.

Nie liczy się ilość, ale jakość. Możecie mieć tylko jedną tradycję w swojej rodzinie, która sprawi, że wszyscy członkowie rodziny dobrze się bawią i cieszą się na wspólne spędzanie czasu. Ta jedna jedyna tradycja może łączyć różne pokolenia i wzmacniać rodzinę.