Kim jest trycholog i kiedy warto się do niego udać?

Kim jest trycholog i kiedy warto się do niego udać?

Na przestrzeni ostatnich lat bardzo wzrosła świadomość na temat dbania o zdrowie. Coraz więcej osób decyduję się na wykonywanie różnych badań profilaktycznych oraz decyduje się na prowadzenie zdrowego stylu życia. W ostatnim czasie coraz częściej możemy usłyszeć także o trychologu. Kim więc właściwie jest trycholog i kiedy warto się do niego udać?

 

Kim jest trycholog?

Trycholog jest spacjalistą, który zajmuje się problemami związanymi z włosami oraz skórą głowy.  Przeanalizuje on stan skóry głowy oraz cebulek włosów, a także pomoże w dobraniu właściwego sposobu pielęgnacji.

 

Kiedy warto udać się do trychologa?

Jeśli zauważymy problemy ze skórą głowy, kondycją włosów lub ich nadmiernym wypadaniem, jest to znak, że warto zastanowić się nad wizytą u trychologa. Obecnie wiele osób boryka się z problemem wypadania włosów, co może mieć wiele przyczyn. To istotne, aby specjalista pomógł odnaleźć źródło problemu i zaproponował odpowiednią terapię. Jako częste przyczyny wypadania włosów specjaliści wymienieją stres, nieodpowiednie nawyki oraz pielęgnacja, a także niewłaściwie skomponowana dieta. Jednak przyczyny mogą być również bardziej poważne, jak np. łysienie androgenowe i dlatego nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. Wcześnie postawiona diagnoza jest niezwykle istotna w walce z tego typu problemem.